e-Book

Praktyczny przewodnik po witaminach

Co zyskasz?

Dowiesz się jakich witamin możesz mieć niedobry i co należy suplementować

Zaoszczędzisz pieniądze rezygnując z niepotrzebnych suplementów

Poznasz bogate źródła wszystkich witamin oraz ilości wystarczające do pokrycia zapotrzebowania

Będziesz mógł/mogła rozpoznać objawy niedoboru, jak i nadmiaru konkretnych witamin

Poznasz interakcje związane z witaminami

W łatwy sposób informacje zawarte w przewodniku przeniesiesz na swoją praktykę

O eBook’u:

Jeżeli ktoś je różnorodnie, bazuje na niskoprzetworzonych produktach spożywczych, spożywa dużo warzyw i owoców, nie stosuje diet eliminacyjnych, a kaloryczność diety nie jest ponadprzeciętnie niska, to prócz niekiedy małych, pojedynczych wyjątków, nie ma raczej powodu do obaw w kontekście niedoborów.

W praktyce pojawiają się jednak u ludzi wątpliwości, pytania, eliminacje konkretnych produktów, leki (mogące wpływać np. na wchłanialność), choroby, papierosy, alkohol, czy niekiedy niekorzystne objawy (z czym utożsamiane są często niedobory witamin).

Dlatego stworzyłem tę publikacje, gdzie zebrałem same konkrety – bez zbędnej treści, lania wody, czy ciekawostek. Praktyczny przewodnik po witaminach to zebrane z rekomendacji żywieniowych różnych Instytutów i Towarzystw naukowych, publikacji fachowych, czy norm żywienia istotne informacje przedstawione w przystępny, treściwy, w wielu miejscach graficzny sposób.

KUP TERAZ

Co znajdziesz w eBook’u?

Każda witamina to osobny rozdział, który został podobnie podzielony i uszeregowany.

  • Informacje wstępne – kilka zdań o samej witaminie i jej funkcjach

 

  • Zapotrzebowanie – dla dorosłych mężczyzn i kobiet z uwzględnieniem ważnych zmiennych – branych leków, aktywności fizycznej, spożycia różnych innych pokarmów, alkoholu, palenia papierosów i wiele więcej

 

  • Skutki niedoboru i nadmiaru – ze wszystkimi najważniejszymi informacjami i dawkami

 

  • Źródła z przykładami i konkretnymi wartościami

 

  • Suplementacja – o ile potrzebna, wraz z rekomendacjami

 

  • Interakcje – z innymi związkami występującymi w żywności, czy lekami

 

  • Praktyczny wymiar przedstawionych informacji – jak dostarczyć odpowiednie ilości omawianej witaminy z dietą w postaci jasnych wykresów w oparciu o popularne produkty spożywcze

O AUTORZE

Radosław Smolik

Popularyzator wiedzy, twórca projektu Dietetyka oparta na faktach, członek Centrum Szkoleń Sportowych, autor wielu opartych na dowodach naukowych publikacji dotyczących żywienia, żywności i suplementacji.

Najczęściej zadawane pytania

W jakim formacie jest eBook?

eBook jest w formacie PDF. W razie potrzeby możliwy jest również format EPUB. Po zakupie należy wysłać wówczas wiadomość e-mail z informacją o chęci otrzymania eBook’a w takim formacie.

Czy dostęp jest dożywotni?

Zdecydowanie tak. Kupujący otrzymuje dożywotnią licencje.

Zakupiłem/am eBook’a i go nie otrzymałem/am - co mam zrobić?

Sprawdź wszystkie foldery z folderem SPAM włącznie w swojej skrzynce. Jeżeli wybrałeś inną metodę niż szybki przelew przetwarzenie Twojej płatności może potrwać trochę dłużej. W razie dodatkowych pytań proszę wysłać wiadomość na adres kontakt@dietetykaopartanafaktach.pl podając swoje imię i nazwisko oraz identyfikator płatności.

Czy można kupić eBook'a grupowo?

Licencja przyznawana jest jednej osobie, stąd nie ma możliwości zakupu ebook’a grupowo. Warto zastanowić się nad uszanowaniem Twórcy i włożonej w eBook’a pracy.

Czy wystawiacie fakturę?

Tak. Podczas składania zamówienia należy podać dane firmy w okienku „Dane do faktury”. Faktura zostanie przesłana w ciągu 5 dni roboczych.

Masz więcej pytań?

Możesz napisać do nas prosto na maila. Postaramy się odpisać tak szybko, jak to tylko możliwe.

kontakt@dietetykaopartanafaktach.pl